Kasa fiskalna czestochowa

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest faktem niezmiernie ważnym oraz dla menedżerowi a dla kupującego. Ci główni są obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci drudzy powinni za każdym razem zabierać ze sobą paragon.

Niestety, część spośród nas na rachunki nie daje ogromniejszej uwagi, co w wielu sukcesach że stanowić dotkliwe konsekwencje. Jak długo powinniśmy przetrzymywać takie wydruki z kas fiskalnych a w jakich możliwościach potrafią się one nam przydać?

W wypadku przedsiębiorców kwestia jest dość prosta. Kopie paragonów powinni oni chronić przez 5 lat-na wypadek kontroli z Urzędu Skarbowego. Po co jednak taki dokument klientowi? Ten niewielki skrawek papieru w moc przykładach może wynosić olbrzymie znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i wiemy, w który rodzaj odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy sporo zyskać. Wynika to przede każdym obecnych formie, w jakich wymagamy zareklamować kupiony produkt lub przekazać go także odebrać nasze pieniądze. W takim wypadku sprzedawca zażąda z nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich terminach musimy pamiętać w chwili, gdy paragon ma nam wspierać w tworzeniu reklamacji? Jeśli kupujemy produkty spożywcze, problemy powiązane z nimi możemy zgłosić do 3 dni. Bardzo dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, które są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli czy sprzętu RTV. Tu prawo daje nam aż 24 miesiące na znalezienie choroby a na zgłoszenie reklamacji. Tak w chwili, gdyby nie będziemy potrafić paragonu, nasza reklamacja nie zostanie przyjęta. Im wyższa zaletę reklamowanego towaru, tym większa strata powiązana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy a o paragonach, które sprzedawca musi nam wręczyć podczas zakupów. Miejmy również o tym, by dokumenty takie umieszczać w sensowny sposób. Możemy dokonać koperty, w których będziemy montować paragony w organizacji chronologicznej, możemy przeznaczyć na ostatni przedmiot specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający przeprowadzone przez nas sprzedaże był przechowywany tak długo, jak długo że występować się podstawą do złożenia reklamacji.